Valvoja: user123
Shearer kirjoitti:Eri asia tietysti jos porukka haluaa että kaikki pelaajasta aiheutuvat kulut maksetaan.
Prudden kirjoitti:Shearer kirjoitti:Eri asia tietysti jos porukka haluaa että kaikki pelaajasta aiheutuvat kulut maksetaan.
Juuri näin ja Sportille jäisi nuo työnantajamaksut. Tämä auttaisi varmasti paljon, kun tosiaan ne "tuetaan-tuetaan-miljonäärit" kuitenkin vetää oharit. Kaikki raha seuralle on tervetullutta.
Mutta, kukas tämä herra, joka palkattaisiin sitten olisi ja miten se päätettäisiin? Itse ehdotan jotain omaa kasvattia, kuten Kujanpää, Koivisto tai Nabb.
Koivisto voitaisiin jopa saada pidettyä, jos fanit maksaisi osan ja Sport loput sopimuksesta. Voitaisiin edes vähän laittaa kampoihin liigajoukkueen tarjoukselle.
Voisiko jopa olla niin, maksusuorituksen viitteeksi kirjattaisiin sen pelaajan nimi, jota kannattaa palkattavaksi ja eniten ääniä ja rahaa kerännyt pelaaja palkattaisiin? Tässä olisi muuten oiva tilaisuus saada hyvää vuoropuhelua seuran ja fanien välille muutenkin ensi kautta ajatellen. Edistystä sekin ja suurta sellaista. Niin ja Niemi tai Jämsä voisi esim. tiedottaa kerran viikossa tilanteen, ketä ollaan nyt palkkaamassa ja mikä on koko potin summa esim. etusivulla.
Tää on aivan fantastinen idea kyllä!
Shearer kirjoitti:Tuskin se kummipelaajan sponsorointi nyt 30 000 euroa maksaa. Siis se jonka jälkeen kuuluttaja mainitsee, että "numero 20, Red armyn kummipelaaja".
Paluu Keskustelut - Diskussion
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Bing [Bot] ja 1 vierailijaa